Buď svou vlastní bankou

Tím nejzákladnějším scénářem použití XRP Ledger, které může každý uživatel dělat, je posílání plateb. Díky vysoké rychlosti (4s) a extrémně levným poplatkům (0,001 Kč) je posílání plateb velmi přirozené a snadné. V současné době, lze pomocí XRP platit za nejrůznější služby a produkty.

Platby probíhají prostřednictvím peněženek. Ty jsou buď designované přímo pro XRP Ledger (Xumm, GateHub, …) a uživatel tak může využívat dalších pokročilých funkcí jako je (decentralizovaná burza, pathfinding, auto-bridging, escrow, vydávat vlastní měny, apod.).

Či prostřednictvím jakékoli jiné peněženky, ať už softwarové (Atomic Wallet, Trust Wallet) či hardwarové (Trezor, Ledger, …) podporující XRP.

Jak XRP získat?

XRP se netěží, jako je tomu například u Bitcoinu. Získat ho tedy lze jen nákupem. Koupit lze na některé z mnoha burz, kde se XRP obchoduje, ať už přímo za české koruny (CoinMate) nebo za zahraniční měny (Bitstamp, Uphold, Binance, a mnoha dalších).

XRP lze držet i na burze ale obvykle se to nedoporučuje. Je dobré se držet pravidla, že „kryptoměnu skutečně vlastníte až když vlastníte privátní klíč“.

Ukázka platby prostřednictvím mobilní peněženky Xumm a Tangem karty, ve které je uložený privátní klíč k účtu. Při použití je karta ochráněna heslem.